Gülbahar Yeni – Önce Kendini Tanımak Gerekir

Spiritüellik Tekamül Yolculuğudur

Didem Elif – Gülbahar hocam, Bireysel Gelişim uzmanı olmanızın yanı sıra, Spiritüel Yaşam Koçu olarak biliniyorsunuz. Spiritüel deyince bunun ruhsal yapımızla ilgili olduğunu anlıyoruz ama spiritüel kavramının detayına girelim istiyorum. Öncelikle insanların yaşam kalitelerini arttırmak için spiritüel anlamda onlara hangi hizmetleri veriyorsunuz?

Gülbahar Yeni – Spiritüellik, Tekamül Yolculuğu’dur. Bireylerin önce değişimi istemesi gerekir ki, dönüşüm olsun. Dönüşümden sonra gelen adım da gelişimdir. Farkındalık böyle oluşur. Ruhsal gelişim yolculuğunda ilerlemek isteyenleri; REİKİ, EFT, “Beden, Zihin, Duygu ve Ruh Dengesi” seminerleri vererek, Meditasyonlar, İmajinasyon Teknikleri ve Kristaller ile zenginleştirerek, Regresyon çalışmalarıyla destekliyorum.

Ruhsal bakımdan gelişmiş kişiler, kendilerini her konuda yenilemek ve arındırmak için sürekli çaba harcarlar. Zihni eğitmek ve duygulara hakim olmak, spiritüel olarak gelişmek oldukça uzun vadeli çabalarla elde edilebilen çalışmalardır. Bir insanın, başkalarına bir şeyler verebilmesi için önce kendisini tanıması gerekmektedir.

Hislerimiz Bize Mesaj Veriyor

Didem Elif – Kendini tanımak için spiritüellik şart yani.

Gülbahar Yeni – İnsan özünde spiritüel bir varlıktır. Yani evrenin gerçekleriyle uyumlu yaşayan bir varlıktır. Evrende işleyen bizim bildiğimiz ve bilmediğimiz hangi gerçeklikler varsa hepsi insanda da vardır. Spiritüel yaşamak aklı havada yaşamak demek değildir. Spiritüel yaşamak dünyanın gerçeklerinden kopuk, kendi içine çekilmiş yaşamak demek de değildir. Aksine, tam tersine spiritüel yaşam gerçekleri yakalamaya dönük yaşama eylemlerini sürdürmek demektir. Spiritüel yaşamak mevcut bilimsel bilginin bile daha ötesindeki bilgilere ulaşarak yaşamak demektir.

Bireysel Gelişim Ekolleri için spiritüellik olmazsa olmaz bir hedeftir. İyileşmenin kaynağı, huzurlu olmanın sırrı, mutlu ve doyumlu bir hayat yaşamanın hazzı olarak gösterilir. Sadece hislerinize bakın. O kaçmak istediğiniz, kötü ya da acı olarak nitelediğiniz her his size evrensel gerçeklikten kopuk yaşadığınızı gösterir. Bedende hissedilen her olumsuz his o anda yaşadığımız olayla ilgili olarak düşüncelerimizin, inançların evrensel gerçekle uyumsuz olduğunu haber veren mesajlarıdır.

Hisler en uygun bedensel uyarıcılardır.

Gerçekten biraz düşünün. Size doğru yolu gösteren, yüce bir varlık varsa, sizin doğru yola gelmenizi bu güç size haber verecekse, nasıl bir haberleşme sistemi bekliyorsunuz? Sesle haber verse şizofren olduğunuzu düşünürsünüz. Görüntüyle verse ayakta rüya gördüğünüzü zannedersiniz. Ses mi, görüntü mü? Yoksa çok daha dikkat çekecek bir şey mi? Bu nedenle hisler gerçekten en uygun bedensel uyarıcılardır.

Spiritüel Kişiler

O halde hislerimizi hissetmekten kaçmak yerine bu his bana ne mesaj veriyor diye çok daha yakından incelemeye başlamanın zamanıdır.

Bilinç, düşünen akıl; bilinçaltı ise hisseden akıldır. Duyguları hisseden bilinçaltı aklımızdır. Bilinçaltı duygularımızın yerleştiği yerdir. Bu nedenle duygularla çalışmak bilinçaltıyla çalışmak demektir. Duygularla çalışırken hislerle çalışırız. Hisler, duyguların yaratıcısı ve yöneticisidir. Hisler, bedendeki fiziksel deneyimlerdir. Hisler ve duyumlar olmadan duygu diye bir şey olmaz. Sadece kelimeler olur. Duygu terapisi ve bilinçaltı çalışmaları yapan, insana dokunan tüm terapistler ve koçlar aslında spiritüel kişilerdir.

Bu spiritüel kişiler, çalıştıkları insanlarda, en derin duygulara kadar ulaşır. Kişi o anlarda kendisini, kendi varlığıyla, iç sesiyle buluşmuş hisseder. Kendi içindeki iyiliği, insanlığı hisseder. İşte, iyileşme o zaman başlar.

Yaradanın Sevgi Enerjisi, Reiki

Didem Elif – Verdiğiniz spiritüellik hizmetlerinden Reiki’den biraz bahsedelim. Ben Reiki’ye sizinle uyumlanmıştım. Bilmeyenler için kısaca anlatalım istiyorum. Reiki nedir? Nasıl Reiki olunuyor?

Gülbahar Yeni – Dr. Mikao Usui’nin yeniden keşfettiği öğreti REİKİ, Yaratıcı’dan gelen canlandırıcı, şifa veren, her yerde mevcut bir enerji olup, bu Evrensel Yaşam Gücünün nasıl kullanılacağını bilen kişilerin ellerinden “Yoğun, tatlı, ılımlı, yumuşacık, koşulsuz, sınırsız, güçlü, güvenli, şefkatli ve bir o kadar da emniyetli” bir enerji olarak akmaktadır.
Sonsuz ve zamandan bağımsızdır. Ruhsal bir şifa tekniğidir. Bireysel gelişimdir. Kadim bir öğretidir. İnisiye olanlara (uyumlananlara) aktarılan yaradanın sevgi enerjisidir.

REİ – Kİ, bizi var eden sevgi enerjisinin, sevgiyi öğrenme yoludur. Bu nedenle, bu enerjiyi davet edip uyguladığımızda, ancak iyimser düşüncelere cevap verir. Evrenin hayrına akar ve çağlar. Nasıl olmasın ki? Çünkü kaynağı bizzat SEVGİ’dir…

Geleneksel Reiki 4 aşamadan oluşmaktadır. Reiki Birinci aşamadan Reiki dördüncü aşamaya doğru adım adım ilerleyerek bilinç düzeyinizi yükseltebilirsiniz.
Reiki; Japonca Rei ve Ki kelimelerinden oluşmuştur. Rei; “evren, bizi kuşatan tüm bilgi”, Ki; “yaşam gücü içeren enerji” anlamındadır. Reiki, kısaca “evrensel yaşam enerjisi” anlamına gelmektedir. Ana kaynağa bağlı ve asla tükenmeyen bir şarj gibi olan Reiki, özündeki yaşam enerjisini yönlendirip harekete geçirmenin bir yolu, bir tekniğidir.

Herkes bu evrensel yaşam gücü enerjisi ile dünyaya gelmekte ve varlığını sürdürmektedir.

Bedenimizdeki her bir organın ve her bir hücrenin birbirleriyle sağlıklı ve dengeli bir iletişimde olması için, yaşam enerjimizin, “ki”nin, bedenimizde meridyen adı verilen enerji kanallarından rahat akması gerekir. Eğer bu akış engellenirse, bedenin enerji dengesi bozulur ve beden sağlığını devam ettirmede zorlanır. İşte Reiki tekniği ile kendi bedeninizdeki enerjinin, “ki”‘nin, sinyal verdiğinde nasıl şarj edileceğini öğrenirsiniz.

Reiki çalışmaları düzenli yapıldığında da bedendeki enerjinin bütün hücrelere sağlıklı ve dengeli bir şekilde yayılması sağlanır. Kişi bu teknikle çalışırken, asla kendi “ki” enerjini (bioenerjisini) kullanmaz. Sadece evrensel yaşam enerjisinin, Reiki’nin, kendisinden bir başkasına akmasına aracı olmaya niyet eder ve elleri enerjiyi aktarmak üzere bağlantı kablosu görevini görür. Bu sebeplerden dolayı hem alıcı, hem de uygulayıcı için son derece güvenlidir. Uygulayıcının kendi enerjisi olmadığı için yorucu da değildir. Aksine aynı zamanda o da güçlenmekte ve enerjiyle dolmaktadır. Ayrıca bazı enerjiyle terapi tekniklerinde olduğu gibi uygulayıcının, hastanın rahatsızlıklarını kendi üzerine alma tehlikesi yoktur. Reiki, içerdiği bilinçle kişiye asla zarar vermez, aksine her zaman ihtiyacına göre fayda sağlar.

Öğrenilmesi Çok Kolay Bir Yöntemdir

Didem Elif – Peki Reiki nasıl öğrenilir ve Reiki’ye Uyumlanma, Reiki tekniğini öğrenmek ve uygulamak için herhangi bir ön bilgiye ya da özel yeteneklere sahip olmak gerekiyor mu?

Gülbahar Yeni – Gerekmiyor. Kişinin yaşına, zekasına ve eğitimine bağlı değildir. Fiziksel veya psikolojik rahatsızlıklar, hamilelik ya da sürdürülen tıbbi bir tedavi Reiki’yi öğrenmek ve uygulamak için engel değildir. Herkes tarafından, çocuklar dahil, öğrenilmesi çok kolay bir yöntemdir.

Her türlü kolaylığına rağmen, Reiki tekniği kimseye zorla öğretilemez. Alacak olan kişi mutlaka onu istemeli ve onun getireceği olumlu değişikliklere de hazır olmalıdır. Gerekli olan tek şey kendisi de uyumlama ve eğitim almış bir Reiki eğitmeninin uyumlaması yani el vermesidir.

Uyumlandıktan ve uygulama esasları bir kere öğrenildikten sonra bu tekniği ömür boyu kullanabilirsiniz. Reiki’yi, diğer elle şifa verme yöntemlerinden ayıran en önemli özellik de bu uyumlanmadır.

Uyumlanmadan yapılan her çalışma sadece kişinin kendi bioenerjisini kullanmasıdır. Bu çalışmalar yapılabilir bununla birlikte Reiki uygulaması değildir. Eğitmen uyumlama işlemi sırasında, Reiki enerjisinin kaynağı ile öğrenci arasında bağlantı kurar ve öğrencinin enerji frekansı, Reiki enerji frekansına ayarlanır.

Başta kendinize olmak üzere, herkese ve herşeye rahatlıkla Reiki enerjisi akıtabilirsiniz. Yaşlılara, bebeklere ve çocuklara olduğu kadar hayvanlara ve bitkilere de Reiki uygulayabilirsiniz. Reiki’nin, doktor tedavisinin ve ilaçların yerini tutmadığını hatırlatmak isterim. Ancak her türlü tedaviyi ve iyileşme sürecini destekler. Günlük yaşamın hemen hemen her yönüne uygulanabilir.

Düzenli Uygulandığında Reiki’nin Faydaları

Didem Elif – Nasıl hayatımızda spor düzenli olarak varsa, ondan bir fayda sağlıyoruz, Reiki de düzenli ve sürekli kullanıldığında sonuç getiriyor. Peki bize sağladığı faydalar nelerdir?

Gülbahar Yeni –

• Kronikleşmiş rahatsızlıklarınızı yavaş yavaş ortadan kaldırır.

• Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi hastalıklara karşı korur.

• Stresli olduğunuzda derin bir rahatlama sağlar

• Korku anlarında sizi sakinleştirir.

• Kafanız karıştığında düşüncelerinize berraklık getirir.

• Acınızı azaltarak, yaralarınızın doğal iyileşme sürecini hızlandırır.

• Zihninizi bir noktaya odaklayıp problemlerinizi çözmenize yardımcı olur.

• Varolan hastalıklarınızın ilerlemesini önler.

• Vücudunuzu toksinlerden arındırır, meydana gelen enerji blokajlarını çözer.

• Her zaman daha sağlıklı olmanızı sağlar.

• Duygusal yaralarınızı sarmanıza yardımcı olur.

• Vücudunuzdaki yaraların daha kolay geçmesini sağlar.

• Kötü alışkanlıklarınızdan ve size zarar veren tutumlarınızdan vazgeçmenizi sağlar.

• İnsanlarla ilişkilerinizde daha sakin ve daha yapıcı olmanıza yardım eder.

• Sanatsal üretkenliğinizi arttırır ve ilham almanızı kolaylaştırır.

• Kin nefret öfke gibi zarar verici duygulardan arınmanıza yardım eder.

• Bilinçaltınızdan kaynaklanan sorunları tedavi eder.

• Kendiniz için daha doğru ve iyi olanı bulmanıza yardım eder.

• Enerji vererek sizi dinçleştirir ve yaşlanma etkilerini azaltır.

• Cinsel sorunların çözülmesine yardımcı olur.

• Psikolojik rahatsızlıklarda, fobilerde ve depresyonda olumlu sonuçlar verir.

• Sevgi ve ilgi duygularınızı arttırır ve duygusal ilişkilerinize olumlu katkısı olur.

• Uykusuzluk,bitkinlik ve isteksizlik gibi sorunlarınızın çözülmesine yardım eder.

• Olumsuz davranışlarınızı siz farkında olmadan değiştirir. Bütün bunları bedeninizdeki enerji titreşimlerini artırarak yapar.

Fiziksel, psikolojik ve zihinsel sorunların çözümlenmesine yardım etmesi ve diğer pozitif etkileri, hem iş yaşamında hem duygusal yaşamımızda hem de sosyal ilişkilerinizde sizi destekleyecek ve çok daha mutlu bir insan olmanıza yardım edecektir.

Kendi Kendine Hipnoz

Didem Elif – Çocukluğumuzdan itibaren çoğu zaman bilinçsiz, bazen de bilinçli hipnoz uygulamalarına maruz kalıyoruz. En basiti bir annenin çocuğuna “Sen bunu yapamazsın” demesi bir hipnoz. Siz Kendi Kendine Hipnoz eğitimi veriyorsunuz. Kendi kendine hipnoz yönetimini öğrenmek neden önemli? Bu tekniği öğrendiğimizde var olan ama artık işimize yaramayan hipnoz ve telkinleri kendi başımıza bozabilir hale mi geliyoruz?

Gülbahar Yeni – Kendine hipnoz, yani oto hipnoz, kişinin kendi kendini hipnoz haline sokarak, kendisi için olumlu değişiklikleri yaratacak telkinleri vermesidir. Self hipnoz ya da kendi kendine hipnoz olarak da bilinir. Oto Hipnoz, kişinin bazı yöntemlerle kendisini hipnotik trans durumuna almasıdır. Oto hipnoz ile günlük hayatın stres ve sıkıntılarını ortadan kaldırabilirsiniz. Sportif becerilerinizi artırabilirsiniz, zayıflayabilirsiniz, öğrenme ve sınav kaygısını kontrol edebilirsiniz, Özgüveninizi artırabilirsiniz. Stres ve öfke kontrolünüzü sağlayabilirsiniz. Yaşam enerjisini hissedebilir, iç huzuru ve içsel barışı yakalayabilirsiniz. İlişkilerinizi düzenleyebilirsiniz…

Dünyanın en büyük hipnozcuları anneler ve babalardır. Büyürken biz bu hipnozu pekiştirerek ilerleriz. Geçmişin hipnozunu bozmak gerçek iyileşmeye açılan bir kapıdır.

Çoğu Bireysel Gelişim Kitabında, “OLUMSUZ DÜŞÜNCELERİNİZİ, İNANÇLARINIZI FARK EDİN ve OLUMLULARIYLA DEĞİŞTİRİN” denir. Ancak bilinçaltında bu inancı tutan bir enerji ya da birikmiş duygu varken, inancı duygulara hiç değinmeden, sadece düşünce düzeyinde değiştirmek sözde mümkün gibi görünse de bu mümkün değildir. Bu, sadece değiştirdiğini sanmaktır.

Bilinçaltı gücünü, birikmiş duygulardan alır. İnancı tutan duygulardır. Duygular boşaldıkça o inancın gücü azalmaya başlar. Duygu ve inanç kalıpları, bilinçaltımızdan gelirler. Bir başka deyişle, yaydığımız fotonların frekansını, dolayısıyla da çekim yasasını bilinçaltımız yönlendirir. Öyleyse sadece olumlu düşünmek yeterli olmayacaktır, bilinçaltımızdaki yerleşik duyguları da değiştirmemiz gerekecektir.

Artık biliyorsunuz, çekim yasasını sadece olumlu düşünerek çalıştıramazsınız. Oto Hipnoz tekniğiyle, çekim yasasını başarılı bir şekilde uygulayabilirsiniz…

Geçmişinizi Şifalandırıp Geleceğinizi Yapılandırabilirsiniz

Didem Elif – EFT bir enerji boşaltma tekniği. Yaşadığımız olumsuz duygular vücudumuzda enerji blokajları yaratıyor. Ben yıllardır EFT’yi biliyordum ama son bir senedir düzenli olarak kullanıyorum. Çok ciddi faydalarını görüyorum. Özellikle stres ve korkularla baş etme konusunda çok işime yarıyor. Siz EFT uzmanı olarak bu teknikle ilgili neler söylemek istersiniz?

Gülbahar Yeni – Strese girdiğimizde, korktuğumuzda, öfkelendiğimizde, kızdığımızda, üzülüp ağlayamadığımızda, acının bedende sıkışıp kaldığı durumlarda, hissettiğimiz bu duygu, bedende birikmeye başlar. Biriken her duygu, enerji bedenindeki, enerji kanallarında (meridyenlerde) tıkanıklıkların oluşmasına yol açar. EFT ile birikmiş olan bu enerjiyi boşalttığımız zaman enerjimiz düzgün akar. Fiziksel, duygusal ve zihinsel bedenimiz şifalanmış olur.

EFT’yi geçmiş ve gelecek versiyonunuza da gönderebilirsiniz. Geçmişinizi şifalandırdığınız gibi geleceğinizi de yapılandırabilirsiniz. Kristallerin, renklerin ve evrenin muhteşem enerjisini kullanmayı öğrenebilirsiniz.

TEMEL EFT (EEFTF) programını anne adaylarına da öneriyorum.

Kurumsal hayatta da yoğun talep gören, tüm dünyada uygulanan ve hızla yayılan Enerji EFT’si, TEMEL EFT (EEFTF) programını anne adaylarına da öneriyorum.

Bizler daha anne karnındayken, annemizin duygularını hissediyoruz. Olumsuz duygularını da taşıyıp dünyaya geliyoruz. EEFTF, doğum öncesi, doğum süresince ve sonrasında uygulanabilmektedir.

Regresyon

Didem Elif – Regresyon nedir? Regresyon ile nasıl bir tedavi uygulanıyor?

Gülbahar Yeni – Regresyonun kelime anlamı, kaynağına geri götürmektir.

Regresyon çalışmaları;

Şimdiki Yaşama Regresyon Çalışması,
Geçmiş Yaşama Regresyon Çalışması,
Hayatlar Arası Regresyon Çalışması

olarak yapılmaktadır.

İlk görüşte çok sevdiğiniz veya hiçbir görünür neden yokken hoşlanmadığınız, hatta nefret ettiğiniz, sürekli çatıştığınız, affedemediğiniz birileri oldu mu? Tekrarlayan rüya veya kabuslarınız var mı? Buraya ait değilim, bu aileye ait değilim duygusu yaşıyor musunuz? Ne kadar uğraşsanız da kurtulamadığınız takıntılı düşünce veya davranışlarınız var mı? Nedenini bilemediğiniz korkularınız ve endişeleriniz? Ne yapsanız da bir türlü yolunda gitmeyen ilişkiler yaşıyor, kariyerinizin önünde görülemeyen bir engel var gibi mi hissediyorsunuz? Açıklanamayan ve çözülemeyen sağlık sorunlarınız?

Tüm bu olumsuz deneyimlerinizin kaynağı geçmiş yaşamlarınıza uzanıyor olabilir. Regresyon, danışanın sorunlarına ait tüm yanıtların bilinçdışı zihninde yattığını kabul etmektedir. Regresyon danışmanı, danışanın bilinçaltı anılarında geriye doğru giderek sorunun izini, erken çocukluk, anne karnı ve geçmiş yaşamlarda sürmesi, nedenlerini keşfetmesi ve yeni bir çerçeveye oturtarak çözümlemesi için çeşitli teknik ve beceriler kullanarak rehberlik eder.

Bizler anne karnında henüz bir ceninken de algılarımız açık olup annemizin iç dünyasında ve çevremizde olanları algılayabiliyoruz. Ayrıca anne karnında olduğumuz dönemde atalarımızdan bize enerji aktarımı ile olumlu-olumsuz enerjiler bilinçaltından – enerji alanından bize aktarılıyor. Ve bir çok kişi için travmalar anne karnında başlıyor…

Regresyon Duygusal Dönüşüm Çalışmasıdır

Didem Elif – Regresyon çalışması yapmak için geçmiş yaşamlara inanmak gerekir mi?

Gülbahar Yeni – Regresyon Çalışmasının amacı geçmiş yaşamları kanıtlamak değildir. Çalışma sırasında gelen bilgilerin kaynağı geçmiş yaşamlar, ortak bilinçaltı veya kurgulanmış bir hikaye olabilir. Danışan geçmiş yaşamlara inanmasa da sorunuyla bağlantılı bir bilinçaltı farkındalığı yaşamaktadır. Burada önemli olan, ortaya çıkan hikayenin danışanın bilinçaltından çıkmış olmasıdır. Danışanın ortaya çıkan hikayedeki rolünü görmesi, bu rolde hissettiği duygular ve bu duyguların hayatına etkisini fark etmesi ve yeni bir bakış açısıyla sorunlarına çözüm bulmasını sağlayabilmektir. Regresyon, Duygusal Dönüşüm / Spiritüel Şifalandırma Çalışmasıdır.

Kişinin duygusal, zihinsel, fizik beden, enerji beden ve ruhsal boyutta şifalanmasını gerçekleştirebilir. Çoğu kişi için geçmiş hayatlarıyla yüzleşmek daha kolay olabilir ancak kendimize bile itiraf etmeye çekindiğimiz yaşanmışlıkların ya da anne karnından başlayarak çevremizde yaşananların bizi nasıl etkilediğini fark etmek ruhsal olgunlaşmamızı sağlamaktır. Önemle belirtmek isterim ki, Regresyon Çalışması tıbbi tedavi yerine geçmez. Sağlık sorunları için doktora başvurulması gerekir.

Eductor Teknolojisi

Didem Elif – Çalışmalarınızda ayrıca Eductor Kuantum Biofeedback cihazını kullanıyorsunuz. Bu cihazın özelliği nedir? Ne işe yarıyor?

Gülbahar Yeni – Bir dalganın belli bir zaman birimi (genellikle saniye) içerisinde tekrarlanma sıklığına, yani bir saniye içindeki döngü sayısına “frekans” denir. “Hertz” birimiyle ölçülür. Herşey titreşmektedir. Bu nedenle herşeyin frekansı vardır.

İnsan bedenindeki her hücrenin kendine göre bir doğal frekansı vardır. Aynı şekilde, her hastalığın, her bakterinin, her virüsün, her parazitin de doğal frekansı vardır. Her hücreyi kendi doğal frekansına döndürmek, bedeni sağlığa kavuşturur. Bedenin frekansıyla çatışan, onu bloke eden dalga boyları ise hastalığa neden olabilir. Yalnız maddi / fiziksel şeylerin değil, duyguların, düşüncelerin, isteklerin, ilişkilerin, toplumsal konuların ve bireysel bilincimizin de frekansı vardır.

Uluslararası Yetkinlikteki Eğitimlerimde ve Çalışmalarımda, EDUCTOR KUANTUM BİOFEEDBACK Cihazını kullanıyorum… Eductor, Tıbbi bir cihaz değildir.

Eductot Kuantum Biofeedback Enerji Dengeleme Sistemi

Homeopati, elektro-akupunktur ve kuantum fiziğinin harmanladığı çok hassas bir stres azaltma sistemidir. Hiçbir yan etkisi olmayan Eductor, vücudun hassas enerji düzeylerini hem ölçümleyen hem de dengeleyen kompüterize bir enerji sistemidir.

Eductor teknolojisi, 12000 farklı frekans bilgisi ile bütün vücut sistemini ölçmekte, analiz etmekte ve dengeleyecek şekilde frekans terapisi yapabilmektedir. Bu sistem, kişinin bilinçaltındaki bioenerjik bilgileri elde eden, zihinsel, fiziksel, duygusal ve ruhsal seviyelerinin eksiksiz analizini bilgisayar yazılımı aracılığıyla yapan bir non-invaziv (kansız) sistemdir.

Doğu ile batının felsefe ve tekniklerini birleştiren Eductor, stresin teşhis ve kontrolünü amaçlar; zihinsel, fiziksel, duygusal ve ruhsal açıdan sağlığın olabilecek en üst düzey şartlarını yakalamasını sağlar.

Biofeedback (biyolojik geri bildirim) ve biorezonansı bir araya getiren Eductor sistemi, bedenin kendini iyileştirme kapasitesini uyararak tamamen doğal yöntemlerle harekete geçirir. Eductor’ün çalıştığı biofeedback prensibi, frekans yoluyla fizyolojik cevabın ölçümü ve bunun kişiye geri verilmesi esasına dayanır.

Kuantum Biofeedback enerji dengeleme sistemi Eductor de frekanslar; kişinin el bileklerine, ayak bileklerine ve başına elektrotlar bağlanarak iletilir. Cihaz vücudu 12000 farklı frekansta bir anti-virüs programının bilgisayarı taradığı gibi tarar. Eductor saniyenin 1/1000’i hızında çalışır ve vücudun bu frekanslara verdiği cevapları alır, normal değerler ile karşılaştırır, yanıtlarını derecelendirir, akut ve kronik dengesizlikleri belirler.

Bu aşamada kişiye sonuçlar hakkında bilgi verilir ve normal dışı frekansların dengelenmesi veya uyumlandırılması amacıyla enerjetik terapi uygulanır. Beden doğal, olması gereken frekansında titreştiği zaman, kendini dengelemek için daha yüksek enerjisel frekansa sahip olmaya çalışır. Böylece bedenin kendini iyileştirme mekanizması uyarılmış olur.

Bedeniniz Dengelenmeye Başlar

Uygulanan enerji dengeleme seansı sonrasında, bedenin birçok bölgesindeki blokajlar ortadan kaldırılarak enerji akışının düzenli hale gelmesine ve kendi titreşim frekanslarını düzene koymasına yardımcı olunur, böylece beden dengelenmeye başlar.

Kısaca, bir Kuantum Biofeedback enerji dengeleme sistemi olan Eductor; insanlarda ortaya çıkan enerjisel dengesizlikleri, stresi ve dolayısıyla oluşan enerji blokajlarını dengelemede destek olan, verdiği bilgilerle bedeni bütünsel şekilde ele alarak kişiyi duygusal, psikolojik, toplumsal ve çevresel açılardan incelemeye yardımcı olan ileri teknoloji bir enerji dengeleme ve uyumlama cihazıdır.

EDUCTOR KUANTUM BİOFEEDBACK ile ENERJİ BEDEN TARAMASI YAPTIRABİLİR, BEDEN, ZİHİN, DUYGU ve RUH DENGESİNİ SAĞLAYABİLİRSİNİZ… NEGATİF ENERJİLERDEN ARINABİLİRSİNİZ… YAŞAM ENERJİNİZİ YÜKSELTEREK, BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİREBİLİRSİNİZ… PIRIL PIRIL BİR CİLDE SAHİP OLABİLİRSİNİZ. SAÇLARINIZ CANLANIR, IŞILDAR… SİGARAYI BIRAKABİLİRSİNİZ… NASIL MI? FREKANSIN GÜCÜ DİYORUM..

Didem Elif – Bir de son olarak şunu merak ediyorum her yaş dilimine hitap ediyor mu bu makine? Örneğin çocukların hangi ihtiyaçlarına yönelik çalışıyorsunuz?

Gülbahar Yeni – Evet ediyor. Eductor Biofedback Enerji Dengeleme Cihazı, Kuantum fiziğinin enerji bilgilerine ve mekaniklerine dayanmaktadır. Hücresel ve atomik düzeyde enerji bedenimizin dengelenmesine yardımcı olur.

• Doğal yaşam enerjimizi (Chi) canlandırmasına yardımcı olur.

• Enerji bedenimizin titreşimsel frekansının yükseltilmesine yardımcı olur.

• Enerji bedenimizi canlandırır.

• Dokularımızın enerji akışına yardımcı olur.

• Enerji bedenimizin manyetik alanlarını dengelemeye yardımcı olur.

• Enerji bedenimizi arındırır.

• Meridyenlerimizdeki enerji blokajlarını açmaya yardımcı olur.

• Enerji merkezlerimiz olan çakraları dengeler.

• Auramızı parazit enerjilerden temizler.

• Doğal yaşam enerjimizin canlanmasına yardımcı olur.

Gençler ile de bireysel çalışmalar yapılmaktadır.

• Okul başarısının artmasına
• Sınav stresinin azalmasına
• Özgüveninin artmasına
• Çalışma başarısının artmasına
• Sportif becerilerinin artmasına yardımcı olur.

Gülbahar Yeni ile sohbetimizden bir kare

Didem Elif – Verdiğiniz detaylı bilgiler için çok teşekkür ediyorum.

GÜLBAHAR YENİ

Eğitmen, Reiki Master/Teacher, Pranik Psikoterapi Uluslararası Uygulayıcı, NLP Uluslararası Uygulayıcı, Enerji Psikolojisi Teknikleri Uzmanı, Hipnoz Eğitmeni, Regresyon Terapisi Uluslararası Uygulayıcı (IBRT) Energy EFT Master Practitioner Trainer, EMO Master Practitioner Trainer & Modern Stress Management Trainer

Gülbahar Yeni, Uluslararası yetkinlikte, farkındalık ve değişim uzmanı, profesyonel bir eğitmendir. The AMT/GoE Derneği üyesidir. Bireysel çalışmalarında, bunca yıllık bilgi birikimi ve deneyimleriyle birlikte, yaşam kalitesini yükselttiğine inandığı ve uygulayıcısı olduğu “Eductor Kuantum Biofedback Enerji Dengeleme Cihazı”nı da kullanmaktadır.

Gülbahar Hanımla ilgili daha detaylı bilgi için web sitesini de ziyaret edebilirsiniz:
http://www.gulbaharyeni.com.tr

Not: Bu söyleşi 15 Mart 2018 tarihinde Sen ve Ben Dergisi’nde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir